Chłonność obu podpasek jest taka sama. Niektóre ultracienkie podpaski chłoną nawet więcej wilgoci, niż produkty o tradycyjnej grubości. Różnica w grubości wynika z zastosowania w podpaskach typu “ultra” specjalnego superbasorbentu, który wchłaniając wilgoć, wiąże ją w żel i zatrzymuje wewnątrz podpaski. Dzięki temu taka podpaska może wchłonąć dużą ilość wilgoci, a jednocześnie nie będzie odznaczać się pod wąską spódnicą czy obcisłymi spodniami.
Każdy środek higieniczny należy często wymieniać, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. W czasie menstruacji Twoje miejsca intymne są bardziej narażone na infekcje bakteryjne czy grzybicze. Podczas stosowania tamponów, krew nie wydostaje się na zewnątrz organizmu, tylko pozostaje wewnątrz, więc to ryzyko jest nieco większe. Trzeba więc bardziej restrykcyjnie podchodzić do higieny i częściej wymieniać tampony, maksymalnie co 3 godziny.
Tak, jak najbardziej. Twoja miesiączka nie jest żadnym powodem do tego, aby rezygnować z dotychczasowej aktywności fizycznej. Oczywiście, jeśli źle się czujesz lub po prostu nie masz na to ochoty – nie rób nic na siłę. Tampon jest jak najbardziej wskazany w „te dni”. Oprócz tego, że jest zabezpieczeniem w czasie miesiączki, to również działa jak dodatkowa bariera, utrudniająca wnikanie bakterii i grzybów w głąb Twojego ciała. Pamiętaj, że tampon należy często wymieniać, maksymalnie co 3 godziny, aby uniknąć potencjalnej infekcji.
Bardzo dużo zależy od Twoich preferencji. Wybierając tampon, pamiętaj, że należy go wymieniać co kilka godzin. Jeżeli chcesz pospać trochę dłużej, bez konieczności wstawania w nocy pamiętaj, że dostępne są podpaski w wersji night. Są one nieco dłuższe, dlatego lepiej chronią bieliznę i pościel w czasie Twojego snu.
Fakt, że nie podjęłaś jeszcze współżycia, nie oznacza, że musisz rezygnować z tamponów. W czasie miesiączki błona dziewicza delikatnie się rozszerza i staje się bardziej elastyczna. To dlatego bez obaw możesz zastosować tampon.
Na opakowaniach produktów, takich jak podpaski, wkładki higieniczne, tampony możecie zauważyć oznakowanie:
Ma ono w jasny sposób wskazywać, gdzie powinny trafiać zużyte wyroby higieniczne oraz obrazować jakie konsekwencje niesie ze sobą ich nieprawidłowa utylizacja.
Dzięki odpowiedniej segregacji przyczyniamy się do zmniejszenia ilości odpadów produktów higienicznych wyrzucanych do toalet i w konsekwencji trafiających do mórz i oceanów.
dowiedz się więcej